Hogy lesz csodálatosan omlós a rántott csirkecomb? Ugyanis nagyon nehéz eltalálni azt a sütési hőfokot és időt, hogy a zsiradékban rendesen átsüljön a csirkecomb, de még ne égjen meg. A titok nyitja a kétféle sütési mód.
Rántott csirkecomb hozzávalók:
- fejenként 1-2 csirkecomb
- liszt
- 2 tojás
- zsemlemorzsa
- olaj/zsír a sütéshez
- só
- tej
Elkészítése
- A csirkecombokat megmossuk, a porcnál kettévágjuk. A felsőcombokat a csont mentén bevagdossuk, hogy könnyebben átsüljenek. Megsózzuk.
- A szokott módon panírozzuk: lisztbe, kevés tejjel felvert tojásba, zsemlemorzsába forgatjuk. Kis lángon forró zsiradékban 15 perc alatt kisütjük, amíg a bunda szép aranysárga lesz.
- Most jön a trükk: 150 fokra 50 percre sütőbe tesszük, ettől lesz igazán porhanyós a hús.
- Salátával vagy krumplival, rizzsel tálaljuk.
- Jó étvágyat!
A sült csirkecomb tradícionális vasárnapi étel, de nálunk kirándulásra is ez meg a rántott csirkemell a favorit. Előző nap megsütve, alufóliába csomagolva sokkal táplálóbb, mint egy sima szendvics. Mellé egy zsömle, esetleg savanyú uborka, és a túrára garantáltan biztosítva van az energia 🙂
Persze nem kötelező a sütőben sütős trükköt alkalmazni. Ha a comb a zsiradékban rendesen átsül, nem marad „véres” (a kifolyó vörös lé egyébként nem vér), akkor azonnal fogyasztható. Ezt könnyen ellenőrizhetjük: Szedjük 15-20 perc után az aranybarnára sült csirkecombot a zsiradékból egy papírszalvétára és húsvillával szurkáljuk meg. Ha nem folyik belőle véres lé, akkor kész. Ha igen, visszatehetjük akár a serpenyőbe is, de ha a bundája megfelelő színű, akkor csak megég. Ha viszont alacson hőfokon tovább sütjük a tepsiben, akkor tökéletes lesz az eredmény.
Ez mind a felső-, mind az alsócombokra igaz, habár eltérő sütési idő szükséges a kettőnek.
Jó étvágyat! 🙂
További hagyományos csirkeételek:
Leave a Reply